C2C horgolás technika alapjai

A C2C, azaz (angolul) corner to corner horgolás technika lényege, hogy kis négyzetekből építjük fel alkotásunkat saroktól sarokig, átlós irányban haladva.

Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, de miután megértjük a logikáját, feletébb lendületes vele a horgolás; nem beszélve a csodálatos textúrájáról és az így készíthető alkotások sokszínűségéről.

c2c

Kezdő láncszemsor száma

6 láncszem

Minta leírása

Az itt bemutatott technika a C2C alapjait mutatja be!

Növekvő szakasz

1.sor: 6 lsz, majd 3 szem kihagyás után a tűtől számítva a 4.-5.-6. szemekbe 1-1-1 erp. Így elkészült az első négyzet, ami egyben az első sor is. Illetve, ugyanilyen négyzetekből épül fel az egész C2C technikával készült horgolmány.

2.sor: 6 lsz, 3 szem kihagyás után a tűtől számítva a 4.-5.-6. szemekbe 1-1-1 erp. Elkészült a második négyzet, amit hozzá kell csatolni az előző négyzethez. Az előző négyzetet megfordítjuk, majd ksz-et készítünk a 3 lsz-ből álló résbe, ezzel hozzá is csatlakoztattuk. Ezek után 3 lsz, 3 erp a 3 lsz-es résbe, majd ksz-el csatlakozunk a köv. négyzethez.  Elkészült a harmadik négyzet és a második sor.

3.sor-tól a kívánt szélességig: Innentől kezdve az előző sorokban megtanult C2C logika szerint, átlósan saroktól sarokig kell haladni tovább. Minden növekvő sort 6 lsz-el kezdünk, majd 3 szem kihagyás után 1-1-1 erp a tűtől számított 4.-5.-6. szemekbe. Az így létrejött négyzetet ksz-el hozzákapcsoljuk a megfordított munka felső négyzetéhez. A sorban a további négyzetek 3 lsz-ből és 3 erp-ból állnak.

Csökkenő szakasz

Miután elértük a legszélesebb méretet, amit szerettünk volna, elkezdjük csökkenteni a sorok méretét. A csökkenő szakaszban minden sort 3 lsz-el kezdünk, mert ha nem így tennénk, akkor tovább növekedne a munkánk. Illetve már nem érkezünk ki a munka szélére sem, ugyanabból az okból kifolyólag. 

Tehát, a csökkenő sor elején 3 lsz-et készítünk és megfordítjuk a munkát. Ksz-el kapcsolódunk az előző sor utolsó négyzetéhez. Ezután a szokásos módon készítjük a négyzeteket: 3lsz, 3 erp a 3 lsz-es résbe, majd kúszószemmel kapcsolódunk a köv. négyzethez és így haladunk a sor vége felé. Végezetül addig csökkentjük a sorokat, amíg elérkezünk az utolsó négyzethez és egyben a munka végéhez is.

Mintában használt rövidítések

láncszem = lsz

ksz = kúszószem

erp = egyráhjtásos pálca

köv. = következő

Videós segítség:

Felhasználási ötletek

  • takaró
  • szőnyeg
  • pixeles négyzetekből álló horgolmányok
  • sál
Megosztom!